Бучанська об'єднана територіальна громада

Символіка міста

Великий герб Бучі було затверджено 23.10.2001 р.

09.02.2016

Великий герб Бучі має форму щита темно-зеленого кольору. В центрі композиції розміщений головний елемент гербу – стилізований знак, який символізує “родове дерево міста”. Воно має 4 гілки (це чотири села: Яблунька, Мельники, Лісова Буча і Ястремщина, які були об`єднані і дали основу сучасній Бучі) та міцне коріння, в основу якого вписаний фрагмент залізничної колії. Герб обрамлює віночок з гілок дубового та лаврового дерева (символи сили та слави), які ув`язані стрічками зеленого, білого і жовтого кольорів, кольорів прапора Бучі. Верхня частина герба обрамлена стрічкою, лінії якої повторяють лінії герба, цим самим підкреслюючи образ відкритою книжки, яка символізує книгу життя. Віночок герба виконаний у вигляді декоративного розпису, характерного для українських традицій. В основі герба – “1901” – рік заснування міста Бучі. Прапор міста – стяг, що складається з двох рівновеликих вертикальних смуг зеленого (Лісова Буча) і жовтого (Степова Буча) кольорів, розділених посередині смугою білого кольору, яка символізує залізничну колію.